Mağusa Turu

Avrupa’nın en büyük ikona müzelerinden biri olan St. Barnabas Müzesi’nden, vatan şairi Namık Kemal’in esaret yıllarını geçirdiği Namık Kemal Zindanı’na, dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli ve Sophia Loren’in evini içinde barındıran hayalet şehir Kapalı Maraş’tan Mağusa Surlariçi’nde Kıbrıs’a özgü hediyelik eşyalar alabilmeniz için alışveriş ve Kıbrıs mutfağına özgü yemekler tatma fırsatı Mağusa turumuzla sizleri bekliyor.

Galeri

Tur İçeriği

Bölgenin en geniş müzesinde, Kıbrıs’ın Neolitik Döneminden Roma Dönemine dek geniş bir çizgideki tarihsel sürece ait çeşitli eserleri görebilmek mümkündür.

Birçok tarihi zenginliği içinden barındıran Kıbrıs adasının bir başka tarihi mirası Kral Mezarları’nı görme fırsatını sizlere sunuyoruz.

Antik Salamis kentinde tarihe tanıklık etmek için sizleri de bu nutulmaz maceraya bekliyoruz.

Namık Kemal Meydanı’nın batısındaki Venedik Sarayı’nın avlusunda yer alan, dikdörtgen planlı ve iki katlı bir yapıdır.

Kıbrıs kralları 1369 yılına kadar bu sarayda oturmuştur. Gördüğü bir deprem sonucunda Venedik Sarayı yıkılmıştır. Günümüze ise kalıntıları bulunmaktadır.

Lüzinyanlar döneminde, 1298 – 1312 yılları arasında inşa edilen yapı, tüm Akdeniz dünyasının en güzel Gotik yapılarındandır. Tarihi bir kez daha keşfetmek için sizleri bekliyoruz.

Maraş, 1974 yılında 13 Ağustos’ta İkinci Kıbrıs Harekâtı sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ele geçirilmiştir.1974 öncesi Akdeniz’in en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Maraş, şu sıralar Birleşmiş Milletler tarafından denetlenmektedir.BM’ye ait bir adet bina bulunmaktadır.