Grup Hizmetleri

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kültürel değerlerini keşfetmeye hazır mısınız?

Dünyanın en özel doğa güzelliklerinin barındığı adamızda ziyaret edilmeyi bekleyen birçok yer bulunuyor. Daha önce gitmediğiniz, tarihin doğayla harmanlandığı topraklara seyahat etmenin vakti geldi. Her bölgenin özelliklerini en derinden yaşatan Kültür Turları sayesinde hem verimli hem de eğlenceli bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Akdeniz’in 3. büyük adası Kıbrıs, 4 büyük şehri ve eşsiz tatil rotası ile benzersiz güzellikleri bir arada taşırken, tarihin her dönemine tanıklık eden cezbedici eserleri ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Kıbrıs’a kültür turu gerçekleştirmek isteyenler, bireysel veya Kıbrıs turları ile bu planlarını rahatlıkla hayata geçiriyorlar. Türkiye’den birçok havalimanından Kıbrıs’a uçmak mümkün, Ercan havalimanına indikten sonra taksi ya da çeşitli servis olanakları ile otelinize rahatlıkla ulaşabilir, dinlendikten sonra Kıbrıs sokaklarına kendinizi bırakabilirsiniz. Kıbrıs otellerinin en yoğun olduğu şehir Girne, aynı zamanda eğlence hayatı, hareketliliği ve plajları ile konaklamada öncelikli tercih olarak karşınıza çıkıyor.

Kültür turunuza uçaklı Kıbrıs paketleri veya Kıbrıs turları ile çıkmadıysanız, araba kiralamak iyi bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Ancak bu noktada, trafiğin tersten aktığını unutmamanız gerekiyor. Kültür turunuza Girne’den başladığınızı düşünerek, ilk gün kendinizi Girne’nin eğlenceli sokaklarına bırakabilir, meşhur Girne Limanı’na giderek muhteşem manzaranın ve keyifli mekanların tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kıbrıs’ın öğrenciler ile dolu şehri Gazi Mağusa, birçok ünlü esere ev sahipliği yaparken, turistler için mutlaka görülmesi gereken bir şehir olarak ön plana çıkıyor. Kıbrıs’ın en eski katedrallerinden biri olan ve 1500’lü yıllarda Osmanlı döneminde camii olarak kullanılmaya başlayan Lala Mustafa Paşa camii, gezilecek en görkemli eser olarak karşımıza çıkıyor. Namık Kemal’in zindanı ve Canbulat müzesi şehrin önemli turistik noktaları arasında yer alıyor. Palm Beach bölgesindeki Mozaik Müzesi görülmesi gereken en önemli yerlerden biri, aynı zamanda bir zamanlar dünyanın en büyük tatil beldelerinden biri olan Varosha yani Kapalı Maraş bu bölgede yer alıyor. 1974 harekatından sonra kapanan ve günümüze kadar hiç bir şekilde girilmeyen bu hayalet şehir, gören herkesi fazlasıyla etkiliyor. Şehrin önündeki kumsallar ve plajlar 1974 yılından günümüze el değmeden gelmiş durumda.

Kapalı Maraş’tan ayrılırken diğer büyüleyici bölge, adanın sivri burnu Karpaz’a doğru gidebilir ve bakir plajlarda yüzebilirsiniz. Adanın antik dönemden kalan yerleri, Salamis Harebeleri ve hemen karşısında bulunan Hz.İsa’nın 12 havarisinden birinin yerleştiği St.Barnabas manastırı, adanın görülmesi gereken en eski bölgeleri olarak biliniyor.

Antik çağdan, yakın tarihe uzanarak, Lefkoşa’yı ikiye bölen bölgeye giderek, tellerin ardındaki Güney Kıbrıs Rum Yönetimi topraklarını izleyebilir ve Saray otelinin tepesine çıkarak tüm adayı seyredebilirsiniz.

Kıbrıs kültür turunu tamamlamadan önce, Kıbrıs’ın enfes lezzetleri, hellim peyniri, şeftali kebabı ve Kıbrıs kahvesinin tadına bakmayı unutmayın. Benzersiz güzelliklerle dolu Kıbrıs turları, tüm konuklarına mükemmel bir deneyim sunuyor.

Kültür turuna çıkmanız için uzun süreli yıllık izinlere veya boş vaktinizin olmasına gerek yok! Haftasonu veya günübirlik kültür turları ile dolu dolu vakit geçirebileceğiniz programlar Tuğra Turizm tarafından özenle hazırlanmıştır.

Kıbrıs turları ile ilgili sorularınızı veya görüşlerinizi iletmek için sayfamızdaki numaralardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.